Zdrowa Karma - zasady żywienia zwierząt

Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka

Zdrowa Karma

 

Image Image Image

Poradnik akwarystyczny


Poradnik akwarystyczny Karmy suche dla ryb w akwarium słodkowodnym

Producenci produktów dla ryb akwariowych dzięki wieloletnim badaniom i obserwacjom zoptymalizowali swoje produkty do tego stopnia, że mogą one stanowić obecnie pełnowartościową karmę. Pozwala ona na zapewnienie dobrego wzrostu, odpowiednią żywotność, osiągnięcie dojrzałości płciowej i ogólne zachowanie dobrej kondycji fizycznej naszych podopiecznych.
Oto trzy podstawowe typy pokarmów stosowanych w akwarystyce ...

więcej ...Poradnik akwarystyczny Czystość i wyposażenie akwarium słodkowodnego

Zabiegi pielęgnacyjne w akwarium słodkowodnym – podstaowe zabiegi jakie powinniśmy wykonywać utrzymując akwarium to obserwacja. Codzienne doglądanie zachowań w naszym akwarium pozwoli na szybką reakcję w razie wystąpienia nieprawidłowości. Oczywiście niektóre prace pielęgnacyjne możemy zdecydowanie uprościć za pomocą regulatorów.
Czynności związane z kontrolą temperatury ułatwi ...

więcej ...Poradnik akwarystyczny Żywy pokarm

W środowisku naturalnym żywe drobne zwierzęta unoszące się w toni to plankton. W jego skład wchodzą rozmaite gatunki małych skorupiaków, glonów i pierwotniaków. Grupę skorupiaków planktonowych tworzy spora rodzina wioślarek czyli rozwielitki, oczliki czy słoniczki lub bardzo liczne gatunki widłorogów. Wszystkie spotkać można w naszych jeziorach czy stawach w porze od maja do ...

więcej ...
Najchętniej czytane
poradniki

ImageOgólne zasady żywienia kotów Należy pamiętać, aby nie podawać kotu bardzo zimnego jedzenia – po wyjęciu z lodówki należy je lekko podgrzać, wystarczy też po prostu wyjąć ... » »


Ptaki egzotycznePtaki hodowane w domu – Klatka powinna być odpowiedniej wielkości, w standardzie jest zwykle wyposażona w gotowe pojemniki na pokarm oraz na wodę. Ptaki powinny mieć stały ... » »

PsyWalka z otyłością i nadwagą u psów – jej przyczyną jest zazwyczaj niewłaściwy rodzaj i ilość karmy, zbyt duża ilość smakołyków, zbyt mało ruchu. Czasem przyczyną otyłości może być ... » »

Ryby akwarioweZabiegi pielęgnacyjne w akwarium słodkowodnym - ryby, które karmione są niewłaściwie częściej zapadają na różne dolegliwości, wzrastają wolniej i są bardziej podatne na zatrucia i choroby ... » »