Zdrowa Karma - zasady żywienia zwierząt

Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka

Zdrowa Karma

 

Image Image Image

Poradnik pielęgnacji i żywienia psów


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Ogólne zasady żywienia psów

Teorii na temat żywienia psów jest tyle, ilu jest hodowców, kynologów, lekarzy weterynarii. Istnieje jednak kilka zasad przyjmowanych przez wszystkich specjalistów. Przede wszystkim sposób żywienia powinien być dostosowany do wieku, płci, wielkości i aktywności zwierzęcia.
Jeśli pies jest karmiony właściwie – widać to po jego sierści, zachowaniu i oczywiście po tym, co wydala. Zdrowy pies nie ma ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Pożywienie przygotowywane samodzielnie

Co możemy przygotować psu i jak to najlepiej zrobić? Oto kilka wskazówek:
º podroby (należy uważać, aby nie pochodziły od zwierząt tuczonych hormonami) – zwłaszcza serca, nerki, wątroba,
º mięso (najlepiej baranina, jagnięcina, sarnina, mięso z zająca czy królika) – psy mogą być jednak żywione mięsem ze wszystkich gatunków zwierząt, więc można podawać również drób, wołowinę i ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Karmy gotowe

Prześledźmy na co należy zwrócić największą uwagę.
Należy unikać karm z marketu czy tanich „kiełbas dla psów”, robionych z odpadków i niemożliwych do identyfikacji składników, najczęściej najtańszych.
Puszki – tak jak dla ludzi, nie jest to najzdrowsze źródło pokarmu (zawartość metali ciężkich). Najbezpieczniejsze natomiast są ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Karmienie szczeniąt i karmienie psów starych

Oto kilka podstawowych zasad:
1. Pierwszy podawany szczeniakom pokarm inny niż mleko matki, powinien być półpłynny, dokładnie rozdrobniony, dopiero po kilku dniach można wprowadzać pokarm z kawałkami stałymi – bardzo wygodne są puszki dla juniorów, ale także można namoczyć suchą karmę w wodzie lub mleku, 2. Szczenięta mają ogromne zapotrzebowanie na ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Kilka wskazówek dotyczących żywienia poszczególnych ras

Jaka rasa, takie przyzwyczajenia a przede wszystkim zapotrzebowania. Zobaczmy:
1. w przypadku szczeniąt i młodych psów dużych ras (takich jak dogi, golden retriver, malamuty, nowofundlandy, bernardyny) dieta powinna być znacznie bogatsza w składniki budulcowe kości ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Dodatki

W związku z karmieniem psa należy zwrócić uwagę na przysmaki – jeśli szkolimy psa, często podajemy ich dużo, należy więc pamiętać, aby odpowiednio zmniejszyć ilość podawanej karmy. Są dostępne także specjalne ciastka do tresury, małokaloryczne – np. Royal Canin Educ.
Doskonałym dodatkiem do pożywienia są uwielbiane przez psy kości – wołowe, cielęce, chrząstki, np. specjalnie ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Najbardziej niebezpieczne pokarmy dla psów

Oto zestaw produktów, którego pies nawet nie powinien wąchać. Przedstawiamy produkty, od których twój ulubieniec niech lepiej trzyma się z daleka.
CZEKOLADA - dla psów trująca jest teobromina, występująca w ziarnach kakao i jego produktach. Najwięcej tej substancji ma sypkie kakao, dużo jest jej też w gorzkiej czekoladzie. Zatrucie czekoladą objawia się ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Psy z alergią pokarmową

Sygnałem ostrzegawczym powinien być dla nas świąd i zaczerwieniona skóra. Czasem są one wywołane chorobą, ale po ich wykluczeniu często mamy do czynienia z alergią pokarmową.
W przypadku alergii najlepszym wyjściem jest zastosowanie diety eliminacyjnej, polegającej na wykluczeniu potencjalnych alergenów.
Najczęściej występującym alergenem jest ...

więcej ...


Poradnik pielęgnacji i żywienia psów Walka z otyłością i nadwagą oraz inne problemy zdrowotne

Otyłość, tak jak u ludzi, prowadzi u psów do wielu groźnych chorób.
Jej przyczyną jest zazwyczaj niewłaściwy rodzaj i ilość karmy, zbyt duża ilość smakołyków, zbyt mało ruchu. Czasem przyczyną otyłości może być niedoczynność tarczycy lub przeprowadzona sterylizacja.
Są też rasy szczególnie narażone na problem otyłości. Właściwa sylwetka ...

więcej ...
Najchętniej czytane
poradniki

ImageOgólne zasady żywienia kotów Należy pamiętać, aby nie podawać kotu bardzo zimnego jedzenia – po wyjęciu z lodówki należy je lekko podgrzać, wystarczy też po prostu wyjąć ... » »


Ptaki egzotycznePtaki hodowane w domu – Klatka powinna być odpowiedniej wielkości, w standardzie jest zwykle wyposażona w gotowe pojemniki na pokarm oraz na wodę. Ptaki powinny mieć stały ... » »

PsyWalka z otyłością i nadwagą u psów – jej przyczyną jest zazwyczaj niewłaściwy rodzaj i ilość karmy, zbyt duża ilość smakołyków, zbyt mało ruchu. Czasem przyczyną otyłości może być ... » »

Ryby akwarioweZabiegi pielęgnacyjne w akwarium słodkowodnym - ryby, które karmione są niewłaściwie częściej zapadają na różne dolegliwości, wzrastają wolniej i są bardziej podatne na zatrucia i choroby ... » »