Zdrowa Karma - zasady żywienia zwierząt

Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka

Zdrowa Karma

 

Image Image Image

Poradnik dla ptasiarzy


Poradnik dla ptasiarzy Ptaki hodowane w domu

Identycznie jak w przypadku dokarmiania zimowego ptaków "dzikich", pokarm należy często wymieniać jeśli nie zostanie zjedzony, bądź podawać go odpowiednio mniejszą ilość. Ptaki hodujemy zazwyczaj w klatkach, o rozmiarach i wyposażeniu przystosowanym specjalnie dla poszczególnych gatunków. Klatka powinna być odpowiedniej wielkości, w standardzie jest zwykle wyposażona w gotowe pojemniki na pokarm oraz na wodę. Ptaki powinny mieć stały dostęp do świeżej wody. ...

więcej ...


Poradnik dla ptasiarzy Dokarmianie ptaków

Ptaki, które żyją „na wolności” same znajdują sobie pokarm, jedynie w zimie możemy dokarmiać je wystawiając bądź wywieszając karmniki. Najlepiej umieścić je w miejscach osłoniętych, tak żeby miały do nich utrudniony dostęp koty oraz aby były chociaż w pewnym stopniu zabezpieczone przed wiatrem oraz padającym śniegiem.
Można powiedzieć, że dokarmianie ptaków zimą jest swoistą formą ochrony przyrody ...

więcej ...
Najchętniej czytane
poradniki

ImageOgólne zasady żywienia kotów Należy pamiętać, aby nie podawać kotu bardzo zimnego jedzenia – po wyjęciu z lodówki należy je lekko podgrzać, wystarczy też po prostu wyjąć ... » »


Ptaki egzotycznePtaki hodowane w domu – Klatka powinna być odpowiedniej wielkości, w standardzie jest zwykle wyposażona w gotowe pojemniki na pokarm oraz na wodę. Ptaki powinny mieć stały ... » »

PsyWalka z otyłością i nadwagą u psów – jej przyczyną jest zazwyczaj niewłaściwy rodzaj i ilość karmy, zbyt duża ilość smakołyków, zbyt mało ruchu. Czasem przyczyną otyłości może być ... » »

Ryby akwarioweZabiegi pielęgnacyjne w akwarium słodkowodnym - ryby, które karmione są niewłaściwie częściej zapadają na różne dolegliwości, wzrastają wolniej i są bardziej podatne na zatrucia i choroby ... » »