Zdrowa Karma - zasady żywienia zwierząt w terrarium

Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka

Zdrowa Karma

 

Image Image Image

Terrarystyka


Złówie

Poradnik żywienia żółwi

Poradnik żywienia żółwi

Jaki pokarm dla żółwia wodnego a jaki dla stepowego? Co najchętniej zjadają nasze pociechy? Jak przechowywać i jak często karmić żółwia aby cieszył się zdrowiem i nie chorował. Jak urządzić żółwiowe lokum i co potrzebne? Czytaj w poradniku » »


Węże

Hodować czy nie hodować?

Image

Na co należy zwrócić czczególną uwagę w hodowli węży? Jak stworzyć optymalne warunki aby płaz czuł się dobrze w terrarium i prawidłowo się rozwijał? Kiedy i czym karmić a kiedy zaprzestać podawania pożywienia? Zobacz poradnik » »

Jaszczurki

Fascynująca gama kolorów

Image

Gady te charakteryzują się niesamowitą obfitością gatunków. Oczywiście nie wszystkie nadają się do domowego terrarium. Poczytaj o postępowaniu w przypadku różnych gatunków i prawidłowym żywieniu jaszczurek. Zajrzyj do poradnika » »


Pająki

Hobby nie dla arachnofobów

Image

Tajemnicze i owiane legędą grozy w konsekwencji potrafią być bardzo wdzięcznymi i interesującymi obiektami w hodowli. Tutaj dowiesz się jak postępować z pająkami i jak stworzyć im optymalne warunki. Poczytaj poradnik » »Najchętniej czytane
poradniki

ImageOgólne zasady żywienia kotów Należy pamiętać, aby nie podawać kotu bardzo zimnego jedzenia – po wyjęciu z lodówki należy je lekko podgrzać, wystarczy też po prostu wyjąć ... » »


Ptaki egzotycznePtaki hodowane w domu – Klatka powinna być odpowiedniej wielkości, w standardzie jest zwykle wyposażona w gotowe pojemniki na pokarm oraz na wodę. Ptaki powinny mieć stały ... » »

PsyWalka z otyłością i nadwagą u psów – jej przyczyną jest zazwyczaj niewłaściwy rodzaj i ilość karmy, zbyt duża ilość smakołyków, zbyt mało ruchu. Czasem przyczyną otyłości może być ... » »

Ryby akwarioweZabiegi pielęgnacyjne w akwarium słodkowodnym - ryby, które karmione są niewłaściwie częściej zapadają na różne dolegliwości, wzrastają wolniej i są bardziej podatne na zatrucia i choroby ... » »


Zobacz też poradnik żywienia kotów

Ogólne zasady żywienia kotów »
Samodzielne przygotowywanie posiłków »
Gotowe karmy »
Typowe składniki dobrej karmy »
Szczególne zasady karmienia: nadwaga, koty rasowe, kastrowane, młode, ciężarne »